Podani János 1953. március 6-án született Szarvason. A szegedi siketek általános iskolájába került, majd 1964-ben Budapestre helyezték át, a nagyothallók általános iskolájába. Az általános iskola sikeres elvégzése után Budapesten, a 18. Számú Szakmunkásképző Intézetben tanult tovább, ahol faszobrász szakmát szerzett. Ezt követően kilenc évig otthon dolgozott, miközben munka mellett elvégezte a dolgozók esti gimnáziumát is.
1971-ben belépett a Siketek SC tájékozódási futó szakosztályába, ahol elsősorban természetjárásban volt aktív. Sokáig pártoló tagja volt az SSC-nek. 1973-ban részt vett a Cházár András emlékére rendezett tájékozódási futóverseny szervezésében. 1982-ben megnősült, majd Budapestre költözött. Lelkes természetjáróként később az MTE Kentner Antal Siketek Turista Osztályának szakosztályvezetőjeként is tevékenykedett három éven keresztül.
A magyar válogatott csoportvezetőjeként vett részt az 1993-as szófiai és az 1997-es koppenhágai Siketlimpián. A 2001-es római Siketlimpiára már az MSSSZ (1997 októberében megalakult a Magyar Siketek Sport Szövetsége, mai nevén Magyar Hallássérültek Sportszövetsége) elnökségi tagjaként utazott.
2026 pünkösdvasárnapja előtti éjszakán örökre megpihent, és immár az égi tájakon túrázik.
Isten nyugosztaljon, János!







