2026. április 24. és május 2. között rendezték meg a szenior curling világbajnokságot Svájcban. A tornán két SSC-játékosunk (Pintér Zsuzsanna és Kiss Gyuláné) is részt vett, akik két halló játékossal kiegészülve, a válogatott keret tagjaiként képviselték hazánkat. A csapat összesen négy főből és egy edzőből állt.
A részvételhez szükséges kvalifikációt a magyar OCSB-n szerezték meg, ahol egyedüli csapatként indultak, így kivívták a világbajnoki szereplés jogát.
A világbajnokságon 23 ország vett részt, a csapatokat négy csoportra osztották. A magyar válogatott a C csoportba került. A körmérkőzéses szakaszban egy győzelmet és négy vereséget szereztek, amellyel a csoportjukban az ötödik helyen végeztek.
C csoport végeredménye:
1. Japán
2. Litvánia
3. Ausztrália
4. Lengyelország
5. Magyarország
6. Dánia
A végső rangsorban a 17. helyet érték el a 23 csapat közül.
Külön büszkeség, hogy először képviselhették Magyarországot curling világbajnokságon. Plusz pár magyar szurkoló is részt vett a helyszínen.
Az SSC Curling szakosztály nevében gratulálunk a kitartó munkához és az elért eredményhez! Hajrá SSC Budapest!
Képen balról: Szabon Márta (Halló), Kiss Gyuláné, Pintér Zsuzsanna, Szarvas Mónika (Halló)
